Habesne quaestionem?Da nobis vocationem;+86 13510207179

Quomodo percipere sumptus efficacem portum scindendi propositum – 40G ad 10G?

In praesenti, maxime incepti retis ac notati centrum utentes QSFP+ad SFP+ portum scindendi consilium ad efficaciter et leniter upgrade exsistentes 10G retis ad 40G retiaculis occurrent ut crescens postulatio altae celeritatis tradendae.Hoc 40G ad 10G portum scindendi propositum potest plenam usum instrumentorum retis exsistendi, utentes adiuvantes nisi gratuita et conformationem retis simpliciorem reddere.Quomodo igitur percipere 40G ad 10G tradendum?Articulus hic communicabit schema scindendi ut auxilium cognoscas 40G ad 10G tradendum.

Cautiones 40G ad 10G portum fissile

Fere maxime notam virgas in foro subsidium portum scindebant.Potes inspicias num fabrica tua sustineat portum scindendi annotando productum manuale switch an directe rogando de supplemento.Nota in quibusdam casibus specialibus, portus transitum scindi non posse.Exempli gratia, cum transitum fungitur ut Folium transitum, aliquae eius portuum scindendae portum non sustinent;Cum portus switch agit ut portum positis, portus scindi non potest.

Cum 40G portum in 4*10G portus scindit, fac portum currere ad 40Gbps per defaltam et alia munera L2/L3 non enabled.Nota quod in hoc processu, portus adhuc operatur in 40Gbps donec systema sileo.Itaque, adhibito mandato CLI, 40G portum in 4*10G portus scindendum, fabrica sileo ut imperium obtineat effectum.

QSFP+ad SFP+cabling schema

Nunc, nexus technarum QSFP+to SFP+ haec principaliter sunt:

QSFP+ad 4 * SFP+DAC/AOC directus funis iunctio schema

Utrum velis QSFP+ad 4* SFP+DAC cori chalcitidei vel QSFP+ad 4* SFP+AOC activum funem opticum, idem est nexus modus, quia ratio et usus funalium opticorum DAC et AOC sunt. similis.Ut in figura infra ostendetur, unus finis funis directus DAC et AOC est 40G QSFP+connexus, alter autem quattuor sine 10G SFP+connexis est.Connector QSFP directo inseri potest in QSFP+ portum transiti.Quattuor vias parallelas habet, et uterque canalis maximam 10Gbps rate laborare potest.Cum funes DAC summus velocitatis instrumentis aeris pro transmissione et AOC funibus opticis opticis utantur, fibra optica pro tradenda utuntur, spatium transmissionis, quam sustentant, etiam diversum est.Fere, DAC nucleus summus celeritatis rudentes breviores habent spatium transmissionis, quae est manifestissima differentia inter utrumque.

case1

In 40G ad 10G connexionem scissuram, potes uti 40G QSFP+ad 4* SFP+ nexum directum ad directe connectere transitum sine modulis opticis acquirendi adiectis, ut adiuvet te nisi gratuita retis et nexum processum simpliciorem reddere.Attamen modus tradendi distantiam huius connexionis limitatur (DAC ≤ 10m, AOC ≤ 100m).Ergo DAC vel AOC funis opticus directus aptior est ad connexionem intra scrinium machinae vel inter duos repositoria adiacentes.

40G QSFP+ad 4* LC duplex AOC germen activum cable optica

40G QSFP+ad 4* LC duplex AOC germen activum funis optici est speciale genus funis optici AOC activae.Alter finis eius est QSFP+iungentis, alter finis quattuor independentium LC duplex jumpers.Si vis utere funem opticum activum ramum ad applicationem 40G ad 10G percipere, debes etiam quattuor modulorum opticorum SFP+ par, id est QSFP+interfacii QSFP+ad 4* LC duplex activum funis optici in 40G portum machinae inserendum, et LC interfacies inseri debet in moduli optici respondentis SFP+ in fabrica.Quia plurimae cogitationes cum LC interfaces compatiuntur, hic modus connexionis melius necessitatibus occurrere usorum maxime potest.


Post tempus: Mar-06-2023